close
تبلیغات در اینترنت
Heat Sink چیست بازیکده
مطلب جدید

Heat sink|سینک حرارتی

Heat Sink چیست؟

یک Heat Sink یا مخزن حرارتی وسیله ای است که شامل یک فن یا چند ابزار دیگر برای خنک نگه داشتن یک جزء داغ مانند پردازنده استفاده میشود. در کل دو نوع سینک حرارتی وجود دارد: فعال و غیر فعال. در تصویر پست شما یک heat sink را مشاهده میکنید که بر روی آن یک فن قرار گرفته است.

Heat Sink فعال:

سینک های حرارتی فعال از منبع تغذیه کامپیوتر و معمولا از فن ها استفاده میکنند. گاهی اوقات این نوع غرقاب کننده های گرما به عنوان HSF نامیده میشوند که برای خنک کننده و فن استفاده میشود. همچنین سیستمهای خنک کننده مایع نیز وجود دارند که در سالهای اخیر محبوبتر شده اند.

نکته: اگر شما به دنبال خرید یک سینک حرارتی فن هستید، ما به شما آنهایی که دارای موتور بلبرینگ هستند، توصیه میکنیم زیرا آنها اغلب طولانی تر از یاتاقان های بوشی هستند.

Heat Sinkغیرفعال:

این سینکهای حرارتی منفعل هستند که اجزای مکانیکی ندارند. در نتیجه 100 درصد قابل اعتماد هستند. سینک حرارتی منفعل از رادیاتور آلمینیومی ساخته شده است که گرما را از طریق انتقال حرارت از بین میبرد. برای استفاده از ظرفیت کامل این سینکهای حرارتی باید جریان هوای در حال حرکت به صورت مداوم در بین باله ها وجود داشته باشد.

پخش کننده گرما چیست؟

پخش کننده های حرارتی نوع دیگری از heat sink ها هستند که برای کمک به گرمای تولید شده توسط ماژولهای RAM اسفتاده میشود.

 پخش کننده گرمایی

چه دستگاهایی در یک کامپیوتر از سینکهای حرارتی استفاده میکنند؟

اجزایی که در کامپیوترها بیشترین گرما را تولید میکنند عبارتند از پردازندها یا CPU، کارت گرافیک و منبع تغذیه. آنها همیشه باید خنک شوند که اینکار معمولا یا یک فن انجام میشود. اجزای دیگر که ممکن است سینک حرارتی داشته باشند عبارت اند از: پل شمالی، پل جنوبی و حافظه یا memory. هرچند پیداکردن سینکهای حرارتی در هارد درایو و دیگر کارتهای توسعه یک چیز غیرمعمولی نیست.

Heat sink|سینک حرارتی

آمار

آمار کلی سایت

تعداد کل مطالب

تعداد کل مطالب: 261

تعداد بازدید امروز

تعداد بازدید امروز: 7

عداد بازدید کل

تعداد بازدید کل: 18,735

تاریخ امروز

امروز: یکشنبه 25 آذر 1397

best game
محبوبترین بازی سایت

خاص نویسان

تعداد بازدید: 59

مشاهده این بازی
نظرسنجی
نظرسنجی بهترین بازی از دیدشما

بهترین بازی سال 2018 از نظر شما کدام بازی است؟

کدهای کاربردی سایت

کدهای کاربردی