close
تبلیغات در اینترنت
گوشی هوشمند چیست؟ بازیکده
مطلب جدید

گوشی هوشمند چیست؟

وبسایت خاص نویسان علی رقم اینکه به مباحث مختلف کامپیوتری میپردازد، به دیگر جنبه های تکنولوژی نیز نگاهی دارد، امروزه گوشی های هوشمند بسیار پرکاربرد و بسیار بیشتر پر استفاده شده اند. با همراه باشید تا نگاهی به تکنولوژی فراگیر بیاندازیم.

Smartphone در معنای لغوی به معنی تلفن کوچک است اما امروزه از آن به عنوان اصطلاح گوشی هوشمند استفاده میشود. SmartPhone اساسا یک دستگاه تلفن همراه است که قابلیتهای پیشرفته ای همانند کامپیوتر را ارائه میدهد، و ابزارهایی دارد که فراتر از کارهایی مانند تماسهای تلفنی و ارسال پیغامهای متنی یا همان SMS را انجام میدهد. هرچند که همین قابلیتها هنوزهم مورد استفاده اصلی کاربران است. اکثر گوشیهای هوشمند از شبکه های بی سیم موبایل استفاده میکنند مثل 3G و 4G. اولین گوشی هوشمند Simon/سیمون شرکت IBM بود که در نمایشگاه کامپیوتر COMDEX در سال 1992 به عنوان یک دستگاه مفهومی به جای دستگاه مصرفی عرضه و معرفی شد. این محصول به غیر از توانایی های برقراری تماس و ارسال پیام، قابلیت ارسال ایمیل ها، فکس ها و همچنین داشتن تقویم و رویدادهای کاربر را داشت. از یک تلفن هوشمند انتظار میرود که دارای پردازنده یا CPU قویتر، فضای ذخیره سازی بیشتر، RAM بیشتر و گزینه های بیشتر اتصال و صفحه نمایش بزرگتر از یک تلفن معمولی را داشته باشد. گوشی های هوشمند خوب در حال حاضر در پردازنده هایی با سرعت پردازش بالا همراه با مصرف برق کم عرضه شده اند.

این پردازنده های قوی به کاربران اجازه میدهد که بتوانند بازی های سه بعدی را انجام بدهند، در صفحات وبسایت ها گشت بزنند، حساب کاربری شبکه های اجتماعی خود را ایجاد کنند، تماس ها و پیام های طولانی برقرار و ارسال کنند و برنامه های مورد نیاز خود را به روز کنند.

علاوه بر ویژگی های ذکر شده در بالا، گوشی های هوشمند با مجهز شدن به سنسورهای جدید مانند شتاب سنج و ... کارآیی بیشتری را ارئه دادند. اولین گوشی های لمسی دارای صفحه نمایش لمسی مقاومتی بودند به این معنا که باید از یک قلم مخصوص برای تاچ و لمس استفاده میشد. با این وجود با پیشرفت تکنولوژی و فناوری مدلهای جدیدتری به بازار عرضه شد و از نمایشگرهای خازنی که قابلیت اجرای چند لمس همزمان را نیز داشتند رو نمایی کردند.

گوشی هوشمند چیست؟

آمار

آمار کلی سایت

تعداد کل مطالب

تعداد کل مطالب: 261

تعداد بازدید امروز

تعداد بازدید امروز: 24

عداد بازدید کل

تعداد بازدید کل: 18,752

تاریخ امروز

امروز: یکشنبه 25 آذر 1397

best game
محبوبترین بازی سایت

خاص نویسان

تعداد بازدید: 59

مشاهده این بازی
نظرسنجی
نظرسنجی بهترین بازی از دیدشما

بهترین بازی سال 2018 از نظر شما کدام بازی است؟

کدهای کاربردی سایت

کدهای کاربردی